Free International Shipping Over $200 Buy 3, Get 2 Free on Mouth Cloth ! Buy 3, Get 2 Free on Muslin Bibs !

25 Derece Oda Sıcaklığında Bebek Giydirme Rehberi

2023-12-25

Bebeklerin giydirilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır. Bunlardan birisi de bebeklerin doğru sıcaklıkta kalmasını sağlayabilmektir. Bebekler, kendi vücut ısılarını kendileri düzenleyemediğinden ötürü dışarıdan gelen sıcaklığa karşı herhangi bir savunmaları yoktur. Bundan ötürü bebeklerin giydirilmesi sırasında en doğru bilgilerden yola çıkmak gerekiyor. Pek çok kişi de buna bağlı olarak 25 derece oda sıcaklıkta bebek nasıl giydirilmeli tarzında sorular soruyor. Sizler, bu noktada doğru bilgilere sahip olduğunuzdan ve bebeğiniz için en doğru kıyafetleri seçtiğinizden emin olmalısınız. 

Bebeğin giydirilmesi sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta elbette ki oda sıcaklığıdır. 25 derece oda sıcaklığında, bebeklerin giymesi için seçeceğiniz kıyafetlerin pamuklu olması gerekmektedir. Pamuklu kıyafet seçimleri yaptığınız zaman bebeğinizin terini emecek kıyafetleri tercih etmiş olursunuz. Böylece vücut sıcaklığını da dengelemeye yardımcı olabilirsiniz. Bebeğiniz hem rahat eder hem de konforlu bir uyku ortamı elde eder. 

Bebeğiniz için en doğru sıcaklık 25 derece oda sıcaklığı olarak biliniyor. Bundan ötürü bebeğinizi çok fazla giydirmediğinizden emin olmalısınız. Sıcak ortamlarda terlemesi, vücut ısısını dengelemek için yaşanan bir durumdur. Aşırı terleme halinden kaynaklı olarak soğuk algınlığına yakalanma durumu da oluşabilir. Bundan ötürü bebeğinizi aşırı giydirmekten kaçınmalı ve terlemesini engellemelisiniz.

Bebekler Kaç Derecede Nasıl Giydirilmelidir?

Ebeveynlerin yeni doğan bir bebek için en önemli görevleri arasında bebeğin giydirilmesi yer alıyor. Çünkü bebekler, doğdukları zaman vücut ısılarını düzenleme konusunda gelişmiş değildir. Onların doğru şekilde giydirilmemeleri halinde, çok hızlı şekilde soğumaları veyahut aşırı ısınmaları kaçınılmaz olur. Bundan ötürü bebeklerin giydirilmesi konusunda bir hayli dikkatli olmak gerekiyor. Bebeklerin giydirilmesinde dikkate alınması gereken ilk nokta oda sıcaklığı olarak bilinir. Bir bebeğin odasının sıcaklığı 18 ila 20 derece aralığında olmalıdır. Oda sıcaklığı bu derecelerden daha fazlaysa odanın havalandırılması gerekmektedir. Oda sıcaklığı daha düşükse o zaman bebeğin daha kalın giydirilmesi gerekir. 

Yeni doğan bir bebeğin genel olarak üç kat olacak şekilde giydirilmesi gerekmektedir.

  • Birinci kat bebeğin vücuduna doğrudan temas eden, bebeği saran bir kıyafet olmalıdır.
  • İkinci katta hava kabarcıklarını yakalayabilen bir giysi tercihi yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse kalın örgü bir hırka giydirilmelidir.
  • Üçüncü kat olan giysi de bebeğinizi dışarıdan gelecek olan soğuğa karşı korumalıdır. Buna örnek olarak tulum gösterilebilmektedir. 

25 Derecede Bebek Nasıl Giydirilmelidir?

Bebeğinizin rahat bir şekilde uyuyabilmesi, dinlenmesi için doğru uygu sıcaklıklarında tutulması gerekmektedir. Bundan kaynaklı olarak bebeklerin giyinmesine dikkat edilmesi bir hayli önemlidir. 25 derece sıcaklıkta bebek nasıl giydirilmelidir sorusu da sıkça sorulmaya devam etmektedir. 


Bebeklerin vücut ısıları yetişkinlere kıyasla daha yüksek olur. Bundan ötürü fazla kıyafet giydirmemeniz önerilmektedir. 25 derecede ise bebeğinizin daha hafif ve rahat kıyafetler giydiğinden emin olmalısınız. Kıyafetlerin pamuklu, açık renkli ve ince olmaları daha doğru olacaktır. Bu sayede bebeğinizin hem terlemesini önleyip hem de rahat etmelerini sağlayabilirsiniz. 

25 derece sıcaklıkta bebekler için uygun kıyafetler seçerek cildine hava akışı sağlamış olursunuz. Hafif ve pamuklu kıyafetlerle ideal bir tercih yapabilirsiniz. Aynı zamanda bebeklerin el ve ayaklarının üşümesini önlemek amacıyla hafif bir çorap giydirebilirsiniz. Bebeğinizin başını örtmek için kullanacağınız şapkanın ise hafif olmasına önem vermelisiniz. 

 

Kategoriler